Протигрибковий герметик для ванної кімнати. Як правильно вибрати?
Облаштування та ремонт сучасної ванної кімнати неможливі без застосування якісних герметиків, що надійно ізолюють усі щілини та стики. Але особливо актуальні тут, з урахуванням постійної вологості та температурних перепадів, санітарні матеріали з вираженими фунгіцидними властивостями, що запобігають появі плісняви.
На що звернути увагу і як правильно вибрати протигрибковий герметик для ванної?
Герметик проти грибка для ванної кімнати: види та властивості
Вибираючи герметик проти грибка для ванної кімнати, ви повинні поставити перед продавцем два основні питання:
- Які його ізолюючі властивості?
- Наскільки він стійкий до руйнівного цвілі?
Виходячи з відповідей, можна вже підбирати герметизуючий матеріал, зокрема:
- силіконовий - відмінний протигрибковий водовідштовхувальний герметик, можна застосовувати на швах між плитками, буває як кислотним, так і нейтральним;
- акриловий - хороший як клей і при застосуванні підлоги, застигає швидко, міцний, але схильний до розтріскування;
- акрил-силіконовий – поєднує кращі властивості силікону та акрилу, волого- та термостійок, при полімеризації не втрачає певної еластичності;
- поліуретановий - схожий за властивостями із силіконовим, але більш універсальний і дає хорошу адгезію при поєднанні різних матеріалів.
Кожен з цих типів має свої особливості, переваги та недоліки, але вони можуть застосовуватися при роботах у санвузле. Однак якщо говорити конкретно про санітарні якості, то насамперед необхідно звернути увагу на те, який склад має протигрибковий герметик для ванної. У нього обов'язково має входити фунгіцидна добавка у достатній кількості – від цього залежить ціна продукту.
Як правильно вибрати протигрибковий герметик для ванної кімнати?
Де придбати такий матеріал? Сьогодні великий вибір протигрибкових герметиків представлений у спеціалізованих магазинах – як у звичайних, так і в інтернеті. Щоб безпомилково зорієнтуватися в широкому асортименті, краще покластися на рекомендації консультантів.
Найточніші рекомендації може дати наш майстер при виклику додому – він оцінить обстановку на місці та порадить оптимальний варіант виходячи зі свого великого практичного досвіду.
Варто обговорити чотири основні фактори:
- вологостійкість – це основний показник якості будь-якого герметика;
- адгезію - це дуже важливо, і вибір тут залежить від того, які саме поверхні підлягають з'єднанню;
- ступінь захисту від грибка - вона повинна бути посиленою, якщо у ванній підвищена вологість при слабкій вентиляції;
- колір - будівельна промисловість пропонує до ста відтінків герметиків, але протиплесневі найчастіше бувають універсальними (прозорими або білими).
Потрібно пам'ятати і про те, що всі герметики проти грибка тією чи іншою мірою мають токсичність. Їх можна використовувати лише за призначенням, не зберігати і не застосовувати там, де є контакт з харчовими продуктами, питною водою та ліками, а також слід обмежити доступ домашніх вихованців і маленьких дітей.
Домашньому майстру не варто купувати протигрибковий герметик у великих розфасовках - купуйте туби такого обсягу, який зумієте використовувати максимально швидко. І обов'язково поцікавтеся терміном придатності – згодом матеріал втрачає свої основні якості.
Відгуки споживачів дозволяють вибирати з таких популярних марок:
- "Гермент Момент".
- "Зубр".
- Tytan Professional.
- Ceresit CS 15.
- Krass і т.д.
Більш детальні рекомендації готові надати наші фахівці. Вони професійно допоможуть видалити грибок та плісняву – звертайтесь!