Чому після утеплення стінок з'являється грибок і пліснява?

Категорії

Цвіль не просто псує зовнішній вигляд вашого будинку чи квартири. Вона небезпечна для здоров'я людини та домашніх улюбленців. Суперечки, які розкидають колонії цих організмів, під час дихання потрапляють у організм. В результаті у людини може утворитися цілий букет хвороб:

 • дерматит;
 • розкладається робота опорно-рухової системи;
 • нерідко виникають частий кашель, нежить та різноманітні складнощі з диханням;
 • можуть виникнути болі в ділянці суглобів;
 • боліти голова;
 • ви можете постійно відчувати загальний занепад сил;
 • широкий спектр алергічних реакцій

Чому з'являються колонії плісняви

Цвіль росте там, де спостерігається підвищена вологість. Тобто її показник відповідає від 65%. У будь-якому куточку будинку або квартири у разі сприятливих умов з'явиться непроханий гість. Це може бути стіна під пінопластом, кут, внутрішня сторона вентильованого фасаду та багато іншого.

Вологість виявляється підвищеною, якщо має місце промерзання вікон, стін та кутів у холодну пору року. Перепад температур неминуче призводить до випадання конденсату.

Якщо після утеплення будинку з'явилася пліснява та грибок , причиною може бути неправильно облаштована вентиляція. У цьому випадку циркуляція повітря у квартирі не збалансована. Не відбувається розведення вологого свіжим повітрям. Надлишкова волога не видаляється з приміщення та призводить до появи цвілі. В цьому випадку потрібно правильно встановити вентиляційну систему та налагодити її роботу. Після утеплення пінопластом стіни будинку не дихають, і приміщення стає герметичним. У такому разі також може виникати суперечки цвілі. Тільки правильний монтаж вентиляційної системи вирішить це питання.

Серед головних причин процвітання колоній плісняви назвемо основні:

 • є протікання, неминуче виникає підвищена вологість;
 • причиною підвищеної вологості може виявитися безграмотно облаштована вентиляція;
 • зони локального переохолодження у квартирі;
 • прогрівання приміщення відбувається нерівномірно.

Якщо все ж таки після утеплення будинку з'явилися грибок і пліснява, найголовніше - правильно визначити причину виникнення колонії плісняви та усунути їх. Поки ви не зменшите рівень вологості в квартирі чи будинку, всі перемоги над непроханим гостем будуть мати тимчасовий характер. Пам'ятайте! Утеплення не вирішує проблеми з пліснявою, може навіть посилити її. Тільки утеплення + вентиляція допоможе позбавитися названого гостя.

Як боротися з грибком та пліснявою

Сучасна промисловість виробляє широку палітру засобів знищення шкідливої цвілі. Антисептики досить ефективні, але й ефект від їх застосування буде недовговічним, якщо не зробити повітря сухішим. Інакше кардинального вирішення проблеми ви не досягнете. Як же боротися з пліснявою та грибком? Загальний алгоритм дій простий:

 • Спершу потрібно виявити причини, чому вологість повітря підвищена. Усунути їх. Найчастіше винуватцем є протікання.
 • Облаштуйте грамотну вентиляцію. Найекономічніший спосіб - припливний віконний клапан New-Air. Це компактна вентиляція типу припливу. Його монтують на стулку вікна. Відбувається безперервна подача свіжого повітря з вулиці без протягів.
 • Зверніть увагу, кондиціонер не сприяє зникненню плісняви. Він ганяє повітря внутрішнім простором разом із шкідливими суперечками. Охолодження повітря допомагає знизити рівень його вологості, але не знищує плісняву. При його використанні не відбувається оновлення внутрішнього повітряного середовища. Він повинен подавати таке повітря у спеціально передбачену витяжку, замінюючи на свіже з вулиці. Допомогти може лише грамотно облаштована система вентиляції у будинку чи квартирі.
 • У квартирі важливим є дотримання правила збалансованого теплового балансу. Не допускайте появи переохолодження підлоги та стін. Усі щілини усуваються шляхом заповнення герметиком. Витіки тепла повинні бути максимально усунені.

Багато проблем можна усунути своїми руками за допомогою народних методів чи сучасних антисептиків та інших корисних засобів від плісняви та грибка. Ми рекомендуємо доручити вирішення цієї проблеми професіоналам.

Чому ми порадимо звертатися за допомогою до досвідчених та грамотних фахівців

Далеко не всі способи позбавлення колоній плісняви однаково ефективні і надійні. Позбутися її повністю в два прийоми не вдасться навіть фахівцям. Процес цей досить повільний та тривалий. Якщо після утеплення будинку з'явилися грибок та пліснява, важливо розробити план дій.

Ви зможете очистити поверхні підлоги та стін від плісняви. Тільки не всі рекомендовані в інтернеті засоби від плісіння грибка однаково дієві та безпечні для вас та вашої родини. Використовуйте лише ті, що мають наукове підтвердження їхньої дієвості та відсутності шкідливих побічних ефектів. Краще використовувати комплексний підхід від професіоналів DFD тільки в цьому випадку ви назавжди позбавитеся проблеми без марних витрат часу, грошей і сил на марні процедури. Замовляйте комплекс з видалення плісняви .

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*