Цвіль в кондиціонері: чим чистити і як позбутися запаху

Категорії

Цвіль - це цікава бактерія, яка може нашкодити і допомогти. У медицині особливий вид плісняви використовують для отримання пеніциліну, а також у боротьбі з пухлинами та ВІЛ захворюванням. Але не треба забувати і про жахливу властивість багатьох видів плісняви - це руйнування організму людини зсередини. Цвіль може потрапляти до організму деякими шляхами, через дихання, через шкірний покрив. Фахівці компанії «DFD» наполегливо рекомендують перевіряти кондиціонер на наявність цих мікроорганізмів 1 раз на сезон. Так як він може бути розсадником бактерій та грибків, і з потоком повітря розпорошувати суперечки по всьому приміщенню. Так само пліснява може згубно впливати на сам кондиціонер.

Як почистити кондиціонер від цвілі?

Чищення кондиціонера необхідно провести в кілька етапів, які допоможуть вирішити проблему зі спорами плісняви.

1 етап. Відкрити верхню частину кондиціонера і дістати фільтри повітря. В обов'язковому порядку промити фільтр (найчастіше їх два) і обробити антисептичним засобом кришку кондиціонера. Фільтр варто промивати у прохолодній воді з мильним розчином. Ви можете взяти як спеціальні засоби для цього, так і звичайне мило та зробити мильний розчин. Після промивання фільтр висушити. Ця процедура не займе багато часу. На знімні повітряні фільтри можна нанести трохи аромаолії або аромакомпозиції, що допоможе огорнути приміщення приємним ароматом.

Маленький секрет від майстра кондиціонерів: в зимовий період можна нанести на фільтр трохи олії лимона і включити кондиціонер на режим вентиляції. Олія лимона додасть бадьорості та допоможе впоратися з першими симптомами грипу чи застуди.

2 етап. Очистити внутрішню частину кондиціонера від пилу, пилових кліщів, плісняви, грибка, слизових відкладень грибка. Так, це звучить переконливо, але насправді це виглядає як сірі, зелені та чорні плями. Чистити кондиціонер можна механічно (пензликом або щіткою), потім за допомогою продування стисненим повітрям або пропилососити. Фахівці використовують будівельний пилосос, він ефективніше справляється із цим завданням.

3 етап. Полягає в тому, що необхідно продезінфікувати теплообмінник (велика деталь з вертикальними ребрами та сріблястого кольору). Для цього потрібно укласти під його нижню частину паперові рушники або серветки, акуратно побризкати теплообмінник і лопаті вентилятора засобом, що дезінфікує, намагаючись не потрапляти на плату електроніки. Кошти можуть бути різними, наприклад, АХД 2000, який використовують майстри манікюру, масажисти та косметологи у дезінфікуванні рук та інструментів.

Запах цвілі з кондиціонера

Якщо Ви відчуваєте пил, затхле повітря, запах паперу при включенні кондиціонера, при цьому регулярно провітрюючи приміщення, це може означати лише одне – цвіль у кондиціонері. Вона може розвиватись навіть там. Її запах Ви не сплутаєте ні з чим. Фахівці компанії наполегливо рекомендують боротися з нею радикально – чищенням кондиціонера самостійно або за допомогою знаючих людей.

Запах цвілі, як і будь-який інший неприємний запах, може викликати запаморочення, головний біль і спровокувати алергічні реакції організму. До цього запаху можна звикнути, довго працюючи у такому приміщенні. Але це не приведе до чогось хорошого. Тому варто замислитись і почати діяти, тобто чистити кондиціонер.

Після того як розчин стіче приблизно через 5 - 7 хвилин, витягнути рушники і зібрати кондиціонер у зворотному порядку. Включити його і дати попрацювати 30 хвилин у режимі вентиляції, а потім вмикати його на режим охолодження.

У яких випадках потрібна допомога фахівця?

Якщо Ви проробили вищезгадані етапи, але запах пилу і плісняви залишився, то необхідне повне розбирання кондиціонера та виклик фахівця. Також необхідно провести комплекс дій, який спрямований на очищення всього будинку або офісу від плісняви. Так як вогкість сприяє появі бактерій, пізніше це може зіграти з електронними приладами злий жарт, окисливши їх. Комплекс видалення цвілі цвіллю необхідно застосовувати всі методи та рішучі кроки.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*