Що робити якщо ви виявили плісняву на м'яких меблях?

Категорії

Плями цвілі, що розповзаються по меблевій оббивці, здатні нашкодити не тільки улюбленому диванові, але й вашому здоров'ю. Як позбутися грибка на м'яких меблях і чи можна це зробити самостійно?

Цвіль на м'яких меблів: види та причини появи

Відомі такі види побутової плісняви:

 • біла;
 • чорна;
 • зелена;
 • синяві;
 • гниття.

Всі вони мають грибкову природу і виникають у приміщеннях із надмірною вологістю. Два останні види селяться переважно на дерев'яних деталях та діють на них руйнівно. М'які ділянки диванів і крісел найбільше схильні до впливу чорної плісняви, яка негативно впливає на самопочуття людей:

 • викликає алергію;
 • знижує імунітет;
 • провокує хвороби органів дихання та суглобів;
 • призводить до розладів у роботі внутрішніх органів;

Боротьба з грибком у будинку і, зокрема, видалення цвілі з меблів – завдання важливе і не тільки естетичне, позбавлятися цієї неприємної проблеми слід кардинально, але діяти при цьому потрібно правильно.

Видалення цвілі з меблів – народні та професійні методи

Насамперед потрібно виявити та усунути основну причину появи грибка – джерело вогкості, подбати про нормальне вентилювання приміщення. Пам'ятайте: пліснява на м'яких меблях – це не просто бруд, який достатньо очистити. Необхідно знищити суперечки, щоб перешкодити відновленню та подальшому поширенню грибка.

З цією метою у відділах побутової хімії пропонується широкий асортимент препаратів. Але більшість із них містять хлор і тому не підходять для м'яких меблів – можуть безнадійно зіпсувати оббивну тканину.

В арсеналі народних методів чимало безпечних засобів, хоча ефективність їх, як правило, не надто висока:

 1. Крейда, сіль, харчова сода – цими порошками рясно посипають проблемні місця, залишають на кілька годин, а потім добре промивають теплою водою.
 2. Ефірні олії апельсина або чайного дерева - метод працює точково і підходить тільки для невеликих свіжих плям.
 3. Оцет (не есенція) – розчином обприскують уражену грибком ділянку, а через 5-6 годин, коли оцет підсохне, промивають чистою водою, метод не підходить для тканин, що линяють.
 4. Спирт або горілка - вогнище потрібно як слід просочити рідиною, що містить спирт, з вечора, залишити діяти на ніч, потім змити.
 5. Сік свіжої цибулі або помідора - допомагає при невеликих по площі плямах, що недавно проявилися, після нанесення потрібно ретельно змити.

Такі обробки рекомендують повторювати кілька разів із невеликими перервами. Бажано користуватися не однією методикою, а поєднувати кілька. Важливо, щоб тканина довго не залишалася мокрою: можна підсушити її феном, а ще краще пропрасувати праскою – пліснява боїться високої температури. Слід подбати і про засоби самозахисту: обробляти меблі потрібно в рукавичках та респіраторі.

По можливості спочатку спробуйте засіб на оббивці десь у непомітному місці. Практика показує, що навіть такі перевірені нешкідливі препарати часто залишають розлучення та плями на тканині. На жаль, пліснява останнім часом набула стійкості до старих народних методик, і швидше за все через деякий час на меблях знову з'являться грибкові вогнища.

Чим вивести плісняву на м'яких меблях раз і назавжди? Зверніться за допомогою до професіоналів: наші експерти видалять грибок та плісняву швидко та надійно. При цьому оббивка на дивані чи кріслі не зашкодить, а грибок зникне назавжди.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*