Чи може цвіль викликати рак та інші онкозахворювання?

Категорії

Вже всім, напевно, відомо, що жити в будинку із цвілими стінами небезпечно для здоров'я. Але наскільки велика ця небезпека і чи правда, що цвіль здатна спровокувати дуже серйозні захворювання, аж до онкологічних?

Цвіль і рак: міфи та реальність

Цвіль, як ми знаємо, має грибкову природу та розмножується спорами. Найдрібніші суперечки невагомі, неймовірно живучі і саме вони становлять велику загрозу для людського здоров'я, осідаючи на шкірі, слизовою оболонкою і легко проникаючи всередину організму через дихальні шляхи.

Що ж до причин виникнення онкології, то тут існує кілька версій, кожна з яких науково обґрунтована тією чи іншою мірою. На жаль, вчені досі так і не дійшли єдиної думки з приводу того, що запускає патологічний процес стрімкого поділу ракових клітин та призводить до утворення злоякісних пухлин.

Відома, наприклад, теорія Туліо Сімончіні – цей італійський доктор-онколог ще 2006 року був позбавлений права лікувати людей. Справа в тому, що Симончині завзято просуває свою версію: рак - це грибок, та ж пліснява особливого різновиду, і пропонує лікувати смертельну хворобу ін'єкціями банальної харчової соди.

Втративши офіційний статус лікаря, італієць не відмовився ні від переконань, ні від прибуткової практики: він продовжує лікувати вдома, що для деяких його пацієнтів закінчується дуже сумно. Вже двічі псевдолікар був засуджений за ненавмисні вбивства - хворі, що повірили шарлатану, помирали прямо на операційному столі.

Однак і до цього дня у Туліо Симончині є прихильники по всьому світу: людям, які зневірилися, хочеться вірити в чудове зцілення. Інші міфи про те, як пов'язані цвіль і рак, більш безпечні, вони зводяться до тверджень про те, що мешканцям житла із цвілими стінами однозначно загрожують онкологічні захворювання. Чи так це?

Чи правда, що цвіль викликає рак?

Так, домашній грибок далеко не безпечний для людини. Цвіль буває різних видів, найпростіша її класифікація представлена за кольорами пліснявого грибка:

 1. Біла.
 2. Чорний.
 3. Синя.
 4. Зелена.
 5. Жовтий.
 6. Коричнева і т.д.

Чорна пліснява – найчастіша з цих непроханих гостей у наших оселях, суперечки її найбільш агресивні. Вони дуже токсичні і при проникненні в організм здатні викликати такі неприємності:

 • захворювання органів дихання, зору та слуху;
 • алергічні реакції;
 • шкірні захворювання;
 • ураження нирок та печінки;
 • запалення слизових оболонок та суглобів;
 • ослаблення імунної системи

Російський лікар-лаборант Лідія Козьміна завзято стверджує, що побутовий грибок буквально пожирає людський організм зсередини, породжуючи генетичні мутації у клітинах та ракові захворювання. Однак ця страшна теорія також не набула серйозного наукового обґрунтування та підтримки колег-медиків.

Медики, втім, схиляються до думки, що цвіль все ж таки здатна спровокувати рак на тлі загальної інтоксикації та пригнічення імунітету.

У цьому сенсі найслабкішими та вразливішими ланками нашого тіла є:

 • дихальна система;
 • шкірні покриви;
 • нирки та печінка;
 • мозок.

Враховуючи високий рівень ризику для здоров'я, слід не очікувати на появу нових наукових теорій, а безжально знищувати плісняву – негайно, як тільки вона з'явилася в будинку. Спеціалісти нашої компанії охоче та кваліфіковано допоможуть вам знищити грибок та плісняву у вашому будинку/квартирі.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*