Основні причини появи цвілі на балконі та способи її видалення

Категорії

Цвіль на балконі може виникати і в приватних, і багатоквартирних будинках. Якщо й у себе вдома ви виявили такий неприємний сюрприз, не варто впадати у відчай - є перевірені методи, якими можна скористатися, щоб видалити цвіль і грибок на балконі. Саме про них ми зараз і розповімо у нашій статті.

Причини виникнення плісняви на балконі

Грибок і пліснява псують бетонні перекриття, погано позначаються на здоров'ї людини - можуть викликати алергічні реакції або проблеми з диханням.

Причини появи руйнівного та хвороботворного нальоту на поверхнях:

 • Проблеми із системою вентиляції в будинку. Найбільш сприятливе середовище для активного збільшення кількості грибів – плюс 19 градусів та більше у поєднанні з вологістю повітря від 60%. Вона може підвищуватися через постійне сушіння білизни, а також великого акваріума, безлічі кімнатних рослин, які вимагають, щоб їхній ґрунт постійно зволожували. Саме тому так важливо точно налагодити роботу системи вентиляції.
 • Конденсат. Краплі, що збираються на скляній поверхні, також сприяє розвитку грибкових спор.

Цвіль та грибок на балконі: методи видалення

Є кілька видів боротьби з негативними наслідками від неправильного мікроклімату на лоджії чи балконі.

Щоб усунути наліт, що з'явився, потрібно діяти одночасно по різних напрямках:

 • просвердлити отвори у склопакеті для природної вентиляції;
 • провести монтаж припливного вентилятора поряд зі стелею;
 • довіритися народним способам: використовувати оцет та мідний купорос. Для приготування всипте 10 л води 500 г купоросу і 2 ст. л. оцтової есенції. Потрібно все ретельно розмішати та нагріти, але не доводити до кипіння. Отриману субстанцію необхідно нанести за допомогою пульверизатора або пензлика на уражені ділянки. Далі вони повинні добре просохнути. Обробляти поверхні повторно можна хоча б через 30 днів;
 • застосовувати певні засоби, наприклад антисептики. У разі коли цвіль на балконі неглибоко вразила стіни, підлогу або стелю, їх доцільно обробити антисептиком. Існує багато різновидів грибків, для боротьби з якими використовуються різні препарати. Чим обробити стіну в кожному індивідуальному випадку, підкаже професіонал, який добре розуміється на цій темі.

План роботи при боротьбі зі спорами плісняви та грибка передбачає:

 1. Формування правильного мікроклімату (температури, вологості), встановлення системи вентиляції.
 2. Позбавлення від старих оздоблювальних матеріалів, шпалер, зіскоблювання жорсткою щіткою всіх наростів, що з'явилися.
 3. Нанесення на всі уражені поверхні спеціального розчину для видалення плівки з цементу та відкриття пір.
 4. Підготовка розчину “Асептик” та нанесення його валиком та пензликом на поверхні для насичення киснем.
 5. Приготування гідроізоляційного розчину та нанесення його на поверхні (також можна використовувати валик або пензлик).
 6. Фінальне ґрунтування, штукатурка та оздоблення стін, підлоги, стелі.

Зверніть увагу! Грунт "Асептик" бажано використовувати на всій поверхні стінок балкона, а не тільки на його уражених ділянках.

Дотримуючись такого алгоритму, можна повністю видалити гриби, плісняву, мікроби, мохи, водорості, а також лишайники. Ефект від проведених процедур зберігатиметься кілька років.

Щоб назавжди забути про те, що у вас була колись цвіль на балконі, довірте обробку всіх поверхонь на ньому справжнім професіоналам своєї справи – компанії DFD. Її фахівці комплексно видалять грибок і пліснява не залишивши жодного шансу хвороботворним бактеріям.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*