Грибок у ванній кімнаті. Як позбутися грибка у ванній

Категорії

У приміщеннях, де постійно підвищена вологість та поганий повітрообмін, з великою ймовірністю з'являються плями плісняви, які є небезпечними для здоров'я всіх, хто перебуває в такому приміщенні. Такі умови характерні для ванних кімнат. Саме вони схильні до ризику появи грибка на стінах, стелі, підлозі.

Щоб прибрати грибок у ванній, можна скористатися різними народними та професійними засобами. Докладніше про них Ви дізнаєтесь у нашій статті.

Цвіль – це мікроскопічні організми, які паразитують на поверхнях кімнат із підвищеною вологістю. Існує безліч видів цієї патогенної мікрофлори. Всі вони можуть бути небезпечними для здоров'я, тому необхідно своєчасно позбавлятися будь-яких проявів грибка у приміщеннях.

Цвіль може закріпитися на будь-якому покритті і згодом завдати їм шкоди, аж до руйнування. До того ж, ця патогенна мікрофлора може призвести до виникнення проблем зі здоров'ям: захворювань дихальних шляхів, шкіри, алергій, головного болю, захворювань інших внутрішніх органів. У зоні підвищеного ризику перебувають діти, люди похилого віку та зі зниженим імунітетом.

Профілактика появи плісняви

Ідеальними умовами для появи цвілі в приміщенні є вологість повітря вище 60%, температура вище 20 градусів та погана вентиляція. Щоб колонія мікроорганізмів не змогла вкоренитися, необхідно заздалегідь усунути ці причини. Насамперед подбайте про забезпечення хорошої циркуляції повітря в кімнаті. У ванній кімнаті часто витяжки буває недостатньо, щоб упоратися з усуненням вологи. Тому рекомендується встановити додатковий вентилятор, а після прийому водних процедур залишати двері відчиненими.

При цьому не варто допускати і переохолодження приміщення. Можна покрити поверхні додатковим шаром теплоізолюючого матеріалу. Не варто забувати і про проведення профілактики появи грибка та плісняви. Для цього можна обробляти поверхні народними засобами чи спеціальними засобами побутової хімії.

Механічний спосіб

З появою патогенної мікрофлори на поверхнях у ванній кімнаті можна видалити її механічним способом. Спочатку потрібно змочити уражені ділянки водою, щоб запобігти попаданню спор грибка у повітря. Потім за допомогою металевого скребка або дриля з насадкою для шліфування необхідно видалити осередки.

Цей метод не підходить для запущених випадків, оскільки колонії можуть проникати глибоко всередину покриття. Щоб позбутися їх, необхідно провести ремонт, обробивши при цьому всі поверхні засобом, який знищує грибок та плісняву. Препарати необхідно наносити не тільки на видимі зони розповсюдження плісняви, але й за їх межі, щоби знищити навіть невидимі прояви патогенної мікрофлори. Обробку необхідно проводити 2-3 рази.

Народні методи

За багато років ще до появи різноманітності хімічних засобів для боротьби з пліснявою люди нагромадили багато рецептів засобів для цієї мети. Найбільш популярними є мідний купорос, засоби, що містять хлор, столовий оцет, перекис водню, нашатирний спирт, харчова сода. З їх допомогою обробляють уражені поверхні після їхнього попереднього зачистки. Слід врахувати, що деякі засоби, такі як перекис водню та оцет, мають відбілюючий ефект і можуть залишати розлучення на поверхнях.

Професійні методи

Зараз існує багато різних хімічних засобів для боротьби з грибком та пліснявою. Серед інших можна назвати такі препарати:

  • Міл Кілл,
  • Ізоцид,
  • фунгіцид Титан,
  • SZAVO,
  • Astonish,
  • Антигрибок.

Крім цього, проводячи ремонт можна використовувати спеціалізовані будівельні матеріали, фарби, ґрунтовки, затирання, до складу яких уже входять фунгіцидні компоненти для захисту поверхонь від грибка та плісняви.

До професійних методів боротьби з пліснявою належать і обробки уражених ділянок кваліфікованими фахівцями, які пропонують компанії, що спеціалізуються на видаленні плісняви, грибка та боротьбі зі шкідливими мікроорганізмами. До послуг таких компаній належить санація та іонізація приміщення. Ці процедури полягають у обробці уражених поверхонь струменем повітря, який збагачений іонами та спеціальними мікроелементами.

Фахівці також можуть проводити обробки поверхонь, уражених пліснявою та грибком, за допомогою спеціальних хімічних засобів. Робота з ними потребує особливої підготовки та дотримання всіх заходів безпеки. Для профілактики появи патогенної мікрофлори компанії пропонують послугу санітарної обробки та озонування приміщення.

Проводити процедури видалення цвілі необхідно відразу ж, як тільки вона з'явилася, щоб уникнути безлічі неприємних наслідків. Після обробки поверхонь народними чи професійними засобами необхідно постійно проводити профілактику, щоб уникнути повторної появи грибка у ванній кімнаті.

Замовляйте комплекс з видалення плісняви від нашої компанії DFD!

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*