Грибок синяви на деревині: що це, причини та методи боротьби

Категорії

Серед безлічі різновидів побутових грибкових проявів грибок синяви (його ще називають деревною синю) займає особливе місце. Він селиться не лише на дерев'яних поверхнях усередині будинку, а й на дерев'яних будівельних матеріалах. Якщо вчасно не знищити підступну синьову, вона знищить дерево, і зробить це досить швидко.

Особливо поширена проблема у дерев'яних будинках з колод або бруса, на оздоблювальних панелях – вагонці з дерева. Боротися з синьою дуже важливо, безтурботність у цьому питанні може призвести до значних втрат.

Синьо на деревині: причини появи

Важливо не пропустити початок грибкового інфікування - воно виявляється в малопомітних синюватих точках і штрихах. Такі прояви зумовлені неправильними умовами зберігання колод та пиломатеріалів. Грибок синяви активно розвивається і якщо його не лікувати, йде глибоко в структуру деревини, руйнуючи її зсередини - чим і небезпечна синьова.

Уражені ділянки набувають синювато-чорного відтінку і піддаються швидкому гниття. Для того щоб грибок синяви на деревині з'явився та отримав розвиток, існують три основні сприятливі умови:

  • вогкість;
  • тепло;
  • погане провітрювання.

Забезпечте для дерева нормальні умови зберігання в сухих, прохолодних і добре вентильованих приміщеннях, не допускайте утримання загалом інфікованих грибком будматеріалів – і проблем більше не виникне.

Використовувати ж у будівництві уражене дерево не можна з таких причин:

  • воно легко деформується;
  • конструкція не тільки виглядатиме неохайно, але й не отримає потрібної міцності;
  • знаходження у такому приміщенні пов'язане з небезпекою для людського здоров'я.

Ефективні методи боротьби з грибком синяви

Як тільки ви помітите перші описані ознаки ураження на деревині, потрібно вживати негайних заходів. Механічної обробки зазвичай буває недостатньо: багато хто намагається просто зрізати або зіскребти синьову. Заражене дерево необхідно терміново обробити сильнодіючими антисептиками протимікотичної дії – так званими відбілювачами для деревини.

Хоча подібні реактиви і відносяться до малонебезпечних речовин, всі вони містять у своїй формулі хлор і при використанні потрібно дотримуватися комплексу звичайних захисних заходів і правил особистої гігієни:

  1. Проводити роботи на відкритому повітрі або приміщенні, що провітрюється.
  2. Використовувати гумові рукавички та респіратор.
  3. Після обробки ретельно вимити руки та зробити прибирання території.
  4. Не допускати контакту дітей та домашніх тварин з реагентами та обробленими поверхнями.

Після обробки хлорна складова швидко вивітриться, а деревина помітно посвітлішає - синюваті плями на ній зникнуть, а заразом пропаде і грибок синяви. Але на цьому курс лікування не закінчується, адже з великим ступенем ймовірності всередині вже обробленого дерева залишилися грибкові суперечки, які призведуть до рецидиву інфекції.

Тому через один-два дні прийнято проводити повторну обробку будматеріалів – вже із застосуванням антисептика-консерванту для зовнішніх робіт, не забуваючи при цьому про дотримання тих заходів безпеки. Якщо ж синь з'явився на дерев'яних поверхнях усередині приміщення, то краще використовувати антисептик для внутрішніх робіт: він має м'якшу дію.

Слід діагностувати проблему своєчасно та точно, а потім уже підібрати найефективніші «лікувальні» препарати. Професіонали нашої компанії охоче в цьому допоможуть – ми маємо великий та успішний досвід боротьби з грибком та пліснявою .

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*