Що таке висоли? Як відрізнити висоли від плісняви?

Категорії

На бетонних і цегляних стінах нерідко з'являються плями білястого нальоту, які багато хто плутає з грибком і намагається боротися з проблемою відповідними методами. Але це не пліснява, а так звані висоли - принципово інше явище, і ніякі протиплідні засоби в цьому випадку не допоможуть.

Висолі: як вони виникають і чим небезпечні?

Зовні висоли справді нагадують плісняву, але це лише на перший погляд. При найближчому розгляді ви помітите мінеральну природу явища за такими ознаками:

  • наліт зазвичай відрізняється білим або брудно-білим кольором та досить твердою структурою;
  • плями досить опуклі, рельєфні, мають тенденцію збільшуватися та обсипатися;
  • найчастіше нагадують сухі пластівці та складаються з твердих частинок – кристалів.

Щоб довершити дослідження і переконатися, що це не пліснява оселилася у вашому будинку, рукою, одягненою в рукавичку, розітріть кілька пластівців між пальцями – вони легко розсипаються в порошок і добре розчиняються у воді. Тільки не дотримуйтесь порад деяких форумів – не спробуйте незрозумілу субстанцію на смак. Подібні необережності нічим добрим не закінчуються.

Такі плями мають не грибкове, а мінеральне походження. Їхня поява – наслідок того, що в будівельні матеріали (передусім у пісок) при виготовленні цегли, цементу, штукатурних сумішей і т. д. з різними цілями додають мінеральні солі. Їхня підвищена концентрація і є надалі головною причиною утворення висолів.

Слід враховувати також і передумови, що сприяють цьому неприємному явищу:

  • підвищену вологість;
  • відсутність достатньої вентиляції;
  • застій води у стінах;
  • температурні перепади.

Ці недоліки створюють сприятливі умови для освіти як досить невинних висолів, а й небезпечної побутової цвілі. Тому в приміщенні потрібно терміново налагоджувати нормальний мікроклімат, про що сигналізують «відкладення солей» на стінах. В цілому ж шкоди від висолів небагато – хоча вони й можуть трохи руйнувати поверхні, це переважно проблема естетична.

Як позбутися висолів? Методи та поради щодо видалення

Отже, щоб видалити висоли, потрібно починати з усунення їх причин – забезпечити в приміщенні сухість, достатню циркуляцію повітря та стійкий температурний режим.

Безглуздо застосовувати у цій ситуації сильнодіючі, дорогі та токсичні фунгіциди. Повторимося: мінеральні солі нічого спільного з побутовим грибком не мають і способи боротьби з ними абсолютно різні.

Що допоможе? Елементарне миття стін – цю просту процедуру слід проводити регулярно, за необхідності. Сольові кристали відрізняються гарною водорозчинністю, тому для їх усунення необов'язково використовувати будь-які миючі засоби - тільки чисту воду, бажано підігріту до теплого стану.

Для підвищення ефективності та надійності очищення можна також застосовувати механічну обробку – користуватися жорсткою щіткою, терти нею у напрямку від країв плями до її центру. Але пам'ятайте про те, що надто активне механічне очищення здатне не тільки стерти сольові кристали, але й пошкодити покриття стін.

Проблема полягає в тому, що якщо вміст солей у будматеріалах був занадто завищеним, то і після регулярного миття плями проступатимуть знову і знову. Для посилення ефекту спробуйте обробити їх спеціалізованими водовідштовхувальними просоченнями. За відгуками, багато хто воліє не боротися з висолами, а просто сховати їх під плиткою або вагонкою.

Фахівці компанії DFD допоможуть точно визначитися з природою неприємного явища, щоб позбавитися його швидко і назавжди.

Ми позбавимо вас цвілі назавжди. Замовляйте видалення цвілі у нашій компанії DFD!

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*