Чим відрізняється озонування від іонізації повітря. Системи очищення повітря

Категорії

Медики кажуть, що повітря в приміщенні набагато забрудненіше, ніж на вулиці, а сторонні речовини, які є у навколишній атмосфері, винні у багатьох захворюваннях. Очищення домашньої чи офісної атмосфери допоможе якщо не усунути цю проблему, то принаймні значно полегшити її.

Речовини, що забруднюють повітря, мають різне походження і їх можна систематизувати так:

  • мікроорганізми;
  • Пил;
  • Алергені.

До цієї категорії відносять: квітковий пилок, мікроскопічні комахи (постільні кліщі, наприклад), пліснява, а також хімікати, що використовуються в будинку та офісі, шерсть та пил від домашніх вихованців.

Алергени сприяють появі висипу на шкірних покривах, ринітах, коростах.

Для формування комфортної атмосфери у житлі чи офісі використовують кілька систем очищення повітря:

  • механічні фільтри;
  • іонізатори;
  • озонатори та ін.

Принцип дії механічних пріорів дуже простий - повітря проганяють через фільтр, в якому осідають сторонні речовини, пил, кіптява. З часом фільтруючий елемент засмічується і стає джерелом засмічення атмосфери в приміщенні. Найнеприємніше те, що фільтр стає свого роду «фермою», де бурхливо розмножуються всілякі мікроорганізми. Тому споживачі все більше уваги приділяють таким приладам, як озонатори та іонізатори. При цьому треба розуміти, що ці прилади побудовані на різних фізичних принципах. Перед тим, як вибирати такий пристрій, треба зрозуміти, чим відрізняється озонування від іонізації повітря.

Іонізатор

Іон - це атом, заряджений позитивно чи негативно. Атом, який втратив електрон, називають позитивно зарядженим, атом, який отримав електрон, називають негативно зарядженим.

Повітря, що нас оточує, складається із суміші газів (О, N, C та деякі інші), причому практично будь-який з існуючих газів може бути іонізований.

Існують дві технології іонізування повітря:

У фундаменті першої лежить елемент полоній 210 його частинки вступають у контакт з повітрям. У цьому полоній втрачає електрони, а молекули повітря ці електрони приєднують себе. Прилади цієї групи корисні, оскільки вони формують приблизно однаковий обсяг позитивних та негативних електронів. Наступний спосіб зветься іонізація корони, що використовує електрику для формування двополярного повітря.

Озонатор та іонізатор: у чому різниця

Іонізація та озонування — це абсолютно різні операції, але й необізнані громадяни їх часто плутають. Іони - це елементарні частинки, що притягують до себе пил, обтяжують його і змушують осідати. Вони усувають запахи і не чіпають грибок та мікроорганізми. Але при цьому ці пристрої очищають повітря, яке потрібне людині, від мікрочастинок.

Озонатори

Озонатори працюють інших принципах.

Озонатор - це прилад, що генерує невеликий обсяг озону, тобто замість О2 на виході виходить О3.

До його незаперечних переваг можна віднести

Його здатність вбивати мікроорганізми у продуктах харчування, напоях. Озон як дезінфікує атмосферу у приміщенні, він збагачує її киснем.

Але озон має й протипоказання:

Після досягнення певної концентрації, озон стає небезпечним, для людей, які страждають на астму.

Іонізатор чи озонатор – що вибрати?

Отже, з'ясувавши, чим відрізняється озонування від іонізації повітря, можна вибирати системи очищення повітря для використання в житлі або офісі. Обидва ці прилади мають одну загальну властивість, вони генерують елементарні частинки. Якщо стоїть завдання очистити приміщення від пилу, то варто купити іонізатор. А якщо зробити повну дезінфекцію, то озонатор. Озонатор видаляє всі відомі віруси та бактерії, алергени, шкідливі домішки, такі як формальдегід та інші домішки в повітрі. А найголовніше озон повністю знищить суперечки плісняви та грибків.

Якщо ми говоримо про знезараження атмосфери, то варто купити озонатор. По суті це медичний прилад, і захоплюватися його використанням не варто.

Компанія DFD вже протягом 10 років проводить послуги дезінфекції приміщень. Ми знаємо, як правильно озонувати приміщення без шкоди. Довіряйте лише професіоналам від цього залежить ваше здоров'я. Замовляйте в нашій компанії послугу озонування приміщень .

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*