Боротьба з пліснявою у дерев'яному будинку: як легко видалити грибок та його запах?

Категорії

Грибок – найнеприємніший і найшкідливіший мікроорганізм, який може дістати до кожної людини на планеті. Він настільки пристосований до життя, що може ґрунтуватися навіть у непередбачуваних місцях. У дерев'яних будинках пліснява (як вид грибка) – це катастрофа. Якщо вона вже оселилася, то прибрати її наслідки буде вкрай важко і тим більше вивести. Але ми знаємо основні способи видалення цвілі в дерев'яному будинку без витрат величезних коштів та часу і хочемо поділитись ними з Вами. Після цієї статті проблема з грибком у дерев'яному будинку не лякатиме Вас. Читайте на блог і отримуйте максимум свіжої та цікавої інформації про боротьбу з пліснявою та грибком!

Боротьба з пліснявою у дерев'яному будинку можлива? Як почати видаляти грибок?

Дерево відмінно вбирає вологу - це і є основна проблема, чому пліснява любить дерев'яні поверхні. Сам факт появи цвілі в будинку свідчить про те, що в ньому підвищена вологість та погана вентильованість. Навіть якщо вже з'явилися чорні плями по всьому будинку, не варто насамперед їх відмивати. Рекомендуємо почати з виправлення названих причин:

1. Підвищена вологість:

  • Джерелами вологи можуть бути регулярне прання та мокра білизна, яка висить у будинку.
  • Багато рослин у будинку також провокує підвищену вологість;
  • Щілини у стінах (особливо у приватних будинках) – пряме джерело вологи;
  • Погане, неефективне опалення у будинку.

2. Погана вентильованість:

  • Відсутня вентиляція у будинку (або забита);
  • Пластикові вікна намертво не пропускають повітря.

Перш ніж видаляти плісняву в дерев'яному будинку рекомендуємо подолати ці причини. З'ясуйте, чому багато вологості і вона не йде з дому. Якщо ви не можете виправити або не знайшли, що виправляти, звертайтеся до професіоналів. Також можемо порекомендувати пристрої, які сушать повітря. Їх можна купити у будь-якому магазині побутової техніки.

Це і був початковий етап боротьби з пліснявою, на ньому Ви відрізаєте можливість розвиватися плісняві і вже можете приступати до видалення плям плісняви в дерев'яному будинку. На дереві видалити грибок буде нелегко.

Видалення грибка в дерев'яному будинку своїми руками

При будівництві дерев'яного будинку зруби мали оброблятися антисептиком або іншими розчинами, щоб цвіль навіть осісти на поверхню в майбутньому не могла. Але якщо цього не трапилося, тепер доведеться прибирати плями цвілі з дерев'яної поверхні. Важливо, що пліснява в'їдається глибоко в деревину, тому простий зачистки буде мало. Але все ж таки необхідно перед засобом зачистити плями цвілі. А далі додатково наносимо спец. засобами чи розчином.

Засіб склад Спосіб нанесення на дерево
Антисептик Фтористий натрій, мідний та залізний купорос, фенол, бактерицид Збарського, етилмеркурфосфот. Наноситься за допомогою пензлика або валика. Лише деякі типи можна нанести розпилювачем.
Розчин своїми руками №1 Вода (10л), борна кислота (0,4кг), бура (0,9кг), столовий оцет (1,4кг). Після нагрівання до 80 градусів наноситься на деревину пензликом або розпорошенням.
Розчин своїми руками №2 Вода (1 л), мідний купорос (0,1 кг), флорид натрію (0,15 кг). Розпорошення
     

Після цього дерево з високою ймовірністю не пропустить ні грибок, ні цвіль, але допускати його в жодному разі не можна. Якщо Ви усунули причини, названі нами, тоді намагайтеся регулярно перевіряти, чи вони не повторилися і обов'язково проводьте провітрювання будинку хоча б 1 раз на день. Економія на опаленні призведе до поганих наслідків, які витягнуть із Вас набагато більше коштів.

Як позбавиться запаху цвілі в дерев'яному будинку?

Видалити запах плісняви можна лише за допомогою озонування. Тільки озон вбиває суперечки плісняви (вони і дають запах) у повітрі та на поверхнях. Після комплексу робіт із зачистки самої плісняви можна дуже довго провітрювати, і лише через тиждень приміщення буде повністю безпечним. Озонування – процес 15 хвилин із професійним обладнанням. Служба боротьби з грибком та пліснявою «DFD» зможе видалити всю плісняву та її запах у дерев'яному будинку за лічені хвилини. Викликайте нас і самі в цьому переконаєтесь. Комплекс робіт з видалення грибка можна замовити у багатьох регіонах України.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*