Гідроізоляція підвалів

Гідроізоляція підвалу

Житлове, комерційне, виробниче чи складське приміщення потребує захисту від вологи, особливо, якщо є підвальні приміщення. За всіма правилами, гідроізоляція підвалу має бути виконана вчасно, найправильніше займатися цим ще на етапі будівництва. Однак, це можна зробити вже й у будівлі, що експлуатується, хоча буде витрачено значно більше коштів.

Професійна гідроізоляція підвалів та її особливості

Як тільки в підвалі без гідроізоляції виявлені ознаки підвищеної вологості: конденсат, плісняві скупчення, водяні краплі, час задуматися про пристрій гідроізоляції. Вогкість у підвалі - це гарантоване псування та поступове руйнування приміщення, особливо, якщо там використані дерев'яні матеріали. Овочі та фрукти в умовах підвищеної вологості втрачають здатність до тривалого зберігання та схильні до гниття. Потрібно проведення робіт з організації зовнішньої та внутрішньої гідроізоляції.

Гідроізоляційний шар наноситься:

  • у місцях розташування комунікацій;
  • на виявлені тріщини, що з'явилися у процесі усадки;
  • на кутові стики горизонтальних та вертикальних поверхонь;
  • на технологічні шви, що залишилися після використання опалубки в процесі організації бетонної стяжки,

Гідроізоляція підвальних приміщень виконується у горизонтальному та вертикальному виконанні:

  • Вертикальна – захист підвальних стін. Необхідність у ній виникає у тому випадку, коли спостерігається близьке сусідство ґрунтових вод і немає дренажної системи. Стіни підвалу покривають зсередини гідроізоляцією по цокольній зоні. Як правило, виконується у тандемі з горизонтальним захистом.
  • Горизонтальна - організація захисту від вологи підлоги, якщо велика ймовірність підтоплення ґрунтовими водами.

Гідроізоляція підвальних приміщень існує у трьох видах:

  1. Протинапірна. Необхідність у ній виникає, якщо напір ґрунтових вод дорівнює десяти метрів, при цьому відсутня дренажна система та зовнішня гідроізоляція. Виконується у вигляді міцної суцільної перешкоди. Принцип дії захисту - використання зовнішнього тиску вологи, коли натиск притискає ізоляцію до поверхні, унеможливлюючи, тим самим, можливість проникнення всередину. Це справедливо для організації протинапірної ізоляції із зовнішнього боку цоколя. Як матеріали використовують гуму, спеціальну мембрану і т.д.
  2. Протикапілярна. Подібний спосіб захищає підвальний простір від вогкості та конденсату, перешкоджає підвищенню вологості вище за допустимий рівень. Як вважають фахівці, найбільш оптимальний варіант - гідроізоляція, що проникає.
  3. Безнапірна. Її сенс у захисті від підтоплень сезонного типу чи внаслідок надмірної кількості опадів. Ізолюючим речовиною виступає бітумна мастика.

За нормами будівництва організація гідроізоляції підвалів повинна проводитися в будь-якому випадку, незалежно від близькості залягання підземних вод. Завжди існує можливість зміни призначення внутрішнього простору, а також кліматичних особливостей та глибини ґрунтових вод.

Способи гідроізоляції підвалів

Традиційні матеріали для здійснення технологічно правильної гідроізоляції представлені у двох видах. За всіх своїх позитивних якостей вони, однак, не позбавлені недоліків.

  • Бітумні або полімерні мастики призначені для нанесення на поверхню методом фарбування або обмазування.
  • Матеріал, що наплавляється, представлений у вигляді обклеєчного рулонного матеріалу, що забезпечує герметичне зчеплення з поверхнею під впливом тепла.

До недоліків відноситься прояв негативного ефекту гідростатичного тиску під тиском вологи. У результаті матеріал схильний до бульбашки, відшаровування та руйнування.

Сучасні матеріали:

  • мембранні;
  • проникаючі;
  • обмазувальні на мінеральній основі;
  • ізоляція, зроблена з додаванням рідкого скла або гуми.

При виборі технології організації професійної гідроізоляції підвалів орієнтуються рівень річних опадів і глибину залягання підземних вод, наявність дренажної системи, що забезпечує відведення води від фундаменту будови. До уваги також беруть призначення приміщень, технологію фундаменту та його ізоляції. Компанія DFD гарантує комплексний підхід до забезпечення гідроізоляцією підвальних приміщень із подальшою гарантією на проведені роботи.

Є питання?

+38 (096) 97 14 435 +38 (095) 02 17 888
Відповімо на всі ваші запитання, проконсультуємо підберемо технологію під ваші потреби.
Отримати консультацію